Lubrykant-jakwybrać?

LUBRYKANTY

 

Witajcie Kochani!

Cieszę się, że trafiliście na mój blog. Ja chętnie podzielę się Wami moimi poradami jak uczynić wasz seks bardziej ekscytującym z pomocą żelu i jak wybrać ten właściwy żel.

 

Lubrykant – najbardziej skuteczny i prosty sposób aby uczynić życie intymne bardziej przyjemne. Z pomocą lubrykantu można powiększyć punktu G i rozluźnić mięśnie odbytu. Lubrykanty mogą mieć różny skład a tym samym różne zasady zastosowania.

 

Rodzaje żeli:

• na bazie wody i na bazie silikonu

• lubrykanty smakowe

• rozgrzewające i pobudzające

• żele do seksu analnego

hipoalergiczne lubrykanty

• eko, bio, dla wegetarian/wegan

Dla przykładu: jeśli wybierasz żel podczas zabawy gadżetem  erotycznym, to musisz wybrać dla niej właściwy  lubrykant. Lubrykant na bazie silikonowu, nie można używać z silikonowymi zabawkami, tutaj najlepiej sprawdzą się żele tylko na bazie wody. Dobrze dobrany lubrykant zapewni dodatkowe doznania, nie uszkodzi powłoki zabawki i będzie dbał o Twoje zdrowie.

Wszystkie lubrykanty mają za zadanie zwiększyć poślizg, aby zmniejszyć tarcie podczas seksu. Chronią błony śluzowe od wystąpienia podrażnień i małych pęknięć, a tym samym chronia przed rozprzestrzenianiem się zarazków i bakterii. Nasze naturalne śluzy często bywają niewystarczające, dlatego warto sięgnąć po odpowiedni żel. Na pewno znasz, dyskomfort w pochwie w trakcie albo po seksie, który występuje z powodu niedostatecznego nawilżenia skóry. Pamiętaj że narządy intymne mają obniżone pH (3,8-4,5)  dlatego wymagają odpowiedniej ochrony i tu z pomocą przychodzą lubrykanty. Mężczyźni również odczuwają większą rozkosz podczas seksu i zabaw intymnych gdy nie jest zbyt sucho.

 

Więc wybieramy idealny lubrykant

Lubrykanty silikonowe nadają się do wszystkich rodzajów seksu i masturbacji rękami, zapewniają długotrwały poślizg, mają delikatną jedwabista strukturę, długo nie wysychają na skórę. Są idealne jeśli lubimy długo się kochać. Można stosować z prezerwatywami.

Silikonowe żele NIE MOŻNA stosować z silikonowymi zabawkami  erotycznymi (silikon w składzie żelu może wejść w reakcję  chemiczną i uszkodzić powierzchnie zabawki, urządzenie stanie się lepkie i może stać się niebezpieczne dla zdrowia )

Zazwyczaj smary silikonowe są przyjazne do alergików, jeśli masz wrażliwą skórę uważnie czytaj opakowanie, wybieraj z dopiskiem "all natural"

Lubrykanty na bazie silikonu trudniej zmyć wodą (dla tego z powodzeniem wykorzystamy go dla seksu pod wodą)  najlepiej można go zmyć specjalnymi środkami na bazie alkoholu lub  mydłem i ciepłą wodą.

Lubrykant na bazie wody - to po prostu MUST HAVE, można  stosować do wszystkich rodzajów seksu, oprócz manualnych pieszczot, bo szybko wysycha. Lubrykanty  na bazie wody mają konsystencję  przypominającą naturalne nawilżenie pochwy..

Żele na bazie wody, można stosować z prezerwatywami  i wszystkimi zabawkami seksualnymi.  Silikonowymi kulki dopochwowe, silikonowe wibratory, silikonowe korki analne stosujemy tylko z żelem na bazie wody.

Lubrykanty na bazie wody łatwo zmyć wodą.

Smakowe żele najlepiej sprawdzają się przy seksie oralnym. Wybierz żele wysokiej jakości, takich firm  jak JO i Shunga.

Żele do seksu oralnego mają przyjemny zapach i zwiększają ilość śliny! TAK dużo śliny w jamy ustnej w  seksie oralnym jest bardzo ważne. Radzę spróbować ten żel dla wzmocnienia ekscytacji doznań. Seks wpływa na wszystkie zmysły a z żelem smakowym wpływamy dodatkowo na zmysł smaku i zapachu

Lubrykanty do seksu analnego stosują do rozluźnienia mięśni odbytu, mają właściwości przeciwbólowe, regenerujące, i odpowiednie nawilżają skore.

 Analne żele są bardziej gęste, niż zwykłe lubrykanty. Większość żeli do seksu analnego produkowanych jest na bazie silikonu, dzięki temu dają długotrwały poślizg.

Jeśli używasz silikonowego korka analnego, to wybieraj żel na bazie wody.

W składzie żelów analnych są specjalne składniki, które rozluźniają mięśnie do łatwej penetracji, a także antyseptyczne i regenerujące składniki.

Jak używać: nałóż obfitą warstwę na 10-15 minut przed seksem.

Rozgrzewające i pobudzające lubrykanty - to specjalne kremy lub żele, które zwiększają wrażliwość zakończeń nerwowych.

Nie warto ich używać kiedy skóra jest uszkodzona. Jeśli zaczniesz odczuwać dyskomfort na uszkodzonym naskurku, natychmiast spłukał go obficie wodą lub wodą z mydłem.

Pobudzające żele na łechtaczkę stosuj je  dla wzmocnienia orgazmu łechtaczkowego. Wystarczy nanieść kilka kropel na łechtaczkę i lekko wmasować. Środek zaczyna działać po około 5 min, powoduje większy napływ krwi, wzmacniają orgazm.

Rozgrzewające żele: zwiększają ogólne podniecenie, sprawiają, że pochwa jest bardziej wrażliwa.

 

Hipoalergiczne lubrykanty:

Jeśli  masz skłonności do alergii, to sięgaj po hipoalergiczne lubrykanty i zwróć szczególna uwagę na oznaczenia na opakowaniu. Ta grupa żeli nie ma w składzie dodatków smakowych i aromatycznych a także gliceryny, parabenów i innych składników, które mogą wywołać alergię.

Organiczne żele intymne w praktyce nie zawieją żadnych sztucznych czy drażniących składników. Skład takich lubtykantów zadowoli nawet  wegan.

Czym zastąpić lubrykant?

czym zastąpić lubrykant? sprawdż tu

Niczym!  Nawet nie próbuj. Wiele par nieświadomie może stosować jako nawilżenie różne balsamy czy oleje które są pod ręką lub nawet wazelina. Balsamy do ciała są do ciała a do części intymnych muszą być stosowane właściwe żele.  Tłuszcze i oleje wysuszają błony śluzowe i niszczą mikroflorę pochwy. Pamiętaj że narządy intymne mają obniżone pH (3,8-4,5)  dlatego wymagają odpowiedniej ochrony. Musisz wiedzieć że oleje niszczą lateks, z którego wykonane są prezerwatywy, a to może doprowadzić do niechcianej ciąży. Upewnij się że stosowany przez Ciebie lubrykant może być stosowany razem z prezerwatywami.

Polecam lubrykanty które są dostępne w opakowaniach z pompką dzięki temu podczas używania do środka opakowania nie dostaje się powietrze, lubrykant nie utlenia się i może służyć znacznie dłużej.

Kochaj siebie, bo jesteś tego warta!